Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Damla Projesine Başvurular Devam Ediyor.
Duyurular
Damla Projesine Başvurular Devam Ediyor.

T.C. Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından düzenlenen Damla Projesi devam ediyor. Proje, Türkeyi'yi görmek ve kültürümüzü daha yakından tanımak isteyen öğrenciler için çok güzel bir fırsat. Ayrıca öğrenciler gidecekleri yerde yeni arkadaşlıklar kurabilir ve sosyal yönlerini geliştirebilirler. Kız ve erkek ayrı gruplar şeklinde gerçekleşen proje için başvuru yapılabilecek illeri ve tarihleri aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Projeye başvurmak isteyen öğrencilerimizin ofisimize gelip gerekli bilgileri paylaşmaları yeterli. 

“Damla Projesi bu yıl 42 ilde uygulanacak”
'Damla Projesi'nin ilk ayağı 2014 yılında 80 gönüllü gencin katılımı ile Rize ve Şanlıurfa'da yapıldı. Geçtiğimiz yıl Ankara, Hatay, Sinop, Kahramanmaraş, Gümüşhane’de gerçekleştirilen projeye 224 gönüllü genç katıldı. Büyük ilgi gören Damla Projesi bu yıl 42 ilde 19 programla uygulanacak. Her bir programda 40 katılımcı genç ile toplumun değişik kesimlerinden en az 4 bin kişiye ulaşılması planlanıyor.

“Projeye katılan yabancı gençler, aynı zamanda birer turizm elçimiz oluyor”
Damla projesinde yer alan tüm gençlerin aynı zamanda birer elçi görevi taşıdığını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Bu proje ile hem ülkemiz üniversitelerinde okuyan yabancı öğrenciler hem de Türk öğrencilerimiz gittikleri illerdeki bölge halkıyla dayanışma içerisinde bir dizi faaliyet gerçekleştiriyor. Bu faaliyetler ile gençlerimiz bölge halkıyla bütünleşmiş oluyor ve yöre kültürünü yakından tanıma fırsatı elde ediyor. Ülkemiz üniversitelerinde okuyan yabancı gençler de bu projeye gönüllü olarak katılabiliyor. Bizim bazı ülkelerle eskiden beri gönül dostluğumuz, bağımız var. Dolayısıyla bunların aktif hale getirilmesi bizler açısından önem arz ediyor. Buraya gelen gençlerimiz, kendi ülkelerinde ve kendi memleketlerinde etkinlikte bulundukları yeri anlatırken aynı zamanda birer gönül elçimiz, turizm elçimiz oluyor. Kültürlerin kaynaşma ve dayanışmasına, hem birlik ve beraberliğin teminine, farklı coğrafyaların gelenek, göreneklerinin yanı sıra tabii ve kültürel güzelliklerinin de tanıtılmasına vesile olması bakımından bu projeyi çok önemsiyoruz” diye konuştu.   

Kaynak: http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/3/65998/gencler-damla-projesi-ile-gonullere-dokunuyor.aspx  • http://tumer.fsm.edu.tr/resimler/upload/DAMLA2019-07-01-09-15-39am.jpeg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi